Blog

Aug 24, 2016

Zahraniční letecká zkušenost, kterou získáte jen s Flying Academy v Miami


Díky otevření nové pobočky Flying Academy v Miami ve Spojených státech dostalo mnoho studentů, kteří dosud znali jen evropský vzdušný prostor, příležitost vyzkoušet si výcvik dle předpisů FAA v americkém vzdušném prostoru. Díky výhodným balíčkům Time Buildingu, které Flying Academy nabízí, se pilotům s evropskou licencí veškerý nálet v Americe započítá po jejich návratu do České republiky.

Student Abdollah Mohammadpour, který se zúčastnil výcviku 0-ATPL, vysvětluje, jak tato zkušenost změnila celý jeho pohled na letecký výcvik: "Jako student, pilot se zkušenostmi pouze v neřízeném vzdušném prostoru s malým provozem, jsem se rozhodl využít příležitosti od Flying Academy a rozšířit své znalosti v USA. Po příletu do Miami na mě čekal řidič od Flying Academy, který mě odvezl do vily. Vila se nacházela jen pár minut jízdy od letiště a měla na zahradě i velký bazén. Personál Flying Academy mi se vším pomáhal stejně jako v Praze."

"První let se uskutečnil hned poté, co moji licenci schválil FAA. Po prvních pěti hodinách úvodního letu jsem mohl začít objevovat Floridu. Letiště Tamiami bylo obrovské se stovkami letadel rozptýlených po okolí. První lety byly náročné a s ohledem na neustálý provoz jsme museli být pořád ve střehu; třeba hlášení je nutné podávat pouze ve zkratkách, což mi chvilku trvalo, než jsem si na to zvykl,“ popisuje student.

 „Počasí v Miami bylo perfektní a mohl jsem lítat skoro každý den. Vzlétl jsem z letiště v Tamiami a jelikož se zde neplatí žádné přistávací poplatky, mohl jsem přistát kdekoliv, kde se mi zlíbilo. Ceny za létání jsou tu navíc výrazně nižší než v České republice, a tak jsem se poměrně levně přeškolil i na výkonnějšího Pipera,“ doplňuje Mohammadpour.

 

„Jeden z nejsilnějších zážitků byl i ten, když jsem se chystal přistát na mezinárodním letišti a Airbus A320 čekal na mě až přistanu! Navíc na každém letišti bylo lounge, kde si mohli všichni odpočinout, pít kávu a hlavně jsem tam měl pocit, jako bych byl jedním z dopravních pilotů. Hlavně, když všude okolo byli piloti tryskových letounů.“

 

„Tuto zkušenost bych doporučil každému studentovi. Nesmírně mi to zlepšilo komunikaci, naučil jsem se jak podávat zprávy o poloze, neboť tam bylo hodně  nekontrolovaných letišť, které neměly ATC a tak jsem musel spolupracovat s ostatními piloty, kteří používali UNICOM frekvenci. Už ani nemluvím o tom, jak rychle si tam můžete zvýšit Time Building, neboť počasí je tam úžasné, stejně jako pomoc zaměstnanců Flying Academy.“

 

„Na Floridě jsem poznal i mnoho měst jako je Tampa a Orlando. Každé letiště tam poskytuje auto pro posádku, které si zadarmo můžete půjčit až na dvě hodiny. Létat nad NASA základnou, přistát poblíž a jíž se podívat do Kennedyho Space centra bylo dalším neskutečným zážitkem, na který nezapomenu.“

 

 

Flying Academy je jediným školicím střediskem, které nabízí FAA a EASA kurzy se všemi jeho výhodami pod jednou střechou. Pro více informací ohledně Time Bildingu v Evropě i v USA proto prosím kontaktujte Flying Academy.