První třída zdravotní způsobilosti

První třída zdravotní způsobilosti je nutná pro všechny piloty zapojené do komerčního letectví.
Piloti podléhající požadavkům první třídy zdravotní způsobilosti musí splňovat nejpřísnější kriteria. Držitel osvědčení zdravotní způsobilosti musí být mentálně i fyzicky způsobilý pro bezpečné vykonávání práv daných licencí.

Pokud nejste držiteli první třídy zdravotní způsobilosti, rádi vám zajistíme kompletní zdravotní prohlídku v ústavu leteckého zdravotnictví Praze nebo Vídni.

Letecko-lékařské vyšetření

Počáteční vyšetření pro první třídu zdravotní způsobilosti musí být prováděno v AMC (Aeromedical Centre - ve schváleném zařízení). K prodloužení platnosti a obnovu vyšetření mohou být delegovány AMC nebo AME (Aeromedical Examiner - certifikovaný lékař).

Získání osvědčení o zdravotní způsobilosti

Certifikát vydaný v jednom členském státě JAA je přijímán i v dalších státech JAA bez dalších požadavků na přezkoušení zdravotní způsobilosti.

Požadavky

Kompletní požadavky pro vydání osvědčení zdravotní způsobilosti jsou popsány v dokumentu PART-MED.

Druhá třída zdravotní způsobilosti

Druhá třída zdravotní způsobilosti je nutná pouze pro piloty všeobecného letectví.
Vzhledem k tomu, že držitel není zapojen do obchodní činnosti, není tato prohlídka tak komplexní. Držitel osvědčení zdravotní způsobilosti musí být mentálně i fyzicky způsobilý pro bezpečné vykonávání práv daných licencí.

Pokud nejste držitelem druhé třídy osvědčení zdravotní způsobilosti, rádi vám pomůžeme naplánovat lékařskou prohlídku v autorizovaném centru ULZ Praha.

Druhá třída zdravotní způsobilosti je požadována pro následující kurzy:

Jak se připravit na prohlídku

K prohlídkám ke stanovení zdravotní způsobilosti k létání je třeba, aby žadatelé přistupovali zodpovědně. Jelikož se jedná o komplexní vyšetření, doporučujeme žadatelům dodržovat dlouhodobě zásady racionální životosprávy, den před vyšetřením pouze lehce povečeřet, rovněž není vhodné před vyšetřením pít alkohol, účastnit se společenských večírků, které končí v brzkých ranních hodinách apod. Žadatelé by se měli dostavit odpočatí po dostatečném spánku, jelikož součástí vstupního vyšetření pro vojenského i civilního profesionála je podrobné psychologické vyšetření.

Zeptejte se nás

Náš zkušený personál je připraven pomoci s jakýmikoliv otázkami ohledně vašeho výcviku. Rádi Vám také pomůžeme sjednat zdravotní prohlídku pro získání osvědčení o zdravotní způsobilosti 1., nebo 2. třídy.

Odpovídáme 24/7!

Zákaznická podpora po telefonuZavolejte nám

Můžete nás také kdykoliv kontaktovat telefonicky. Rádi odpovíme všechny Vaše dotazy.

Česká Republika: +420 228 882 444

Zavolejte nám zdarma: 800 884 888

Miami, FL, USA: +1(305)255-8753